Sponsoring

Spółka jest zaangażowana kapitałowo w stołeczny klub sportowy KSP Polonia Warszawa S.S.A.

Klub Sportowy Piłkarski Polonia Warszawa S.S.A.

Klub Sportowy Piłkarski Polonia Warszawa S.S.A.

KSP Polonia Warszawa SSA należy do najstarszych klubów piłkarskich w Polsce, posiadających znaczący dorobek sportowy i chlubnie wpisanych w historię polskiego futbolu.

Obchodząca w tym roku jubileusz 100-lecia istnienia Polonia powstała pod koniec 1911 roku, w czasach gdy Warszawa znajdowała się pod zaborem rosyjskim. Mimo, że w tych latach społeczeństwo polskie coraz śmielej upominało się o utraconą niepodległość, założyciele naszego klubu zdobyli się na nader ryzykowną decyzję. Nadanie nowopowstałemu klubowi młodzieżowemu nazwy Polonia (po łacinie Polska) i przyjęcie biało-czerwonej tarczy jako herbu było przez wielu odczytane jako niemal jawny symbol buntu wobec zaborcy. Od tego czasu aż do chwili obecnej historia Polonii trwale splotła się z wielkimi wydarzeniami w historii Polski i Warszawy.

Od początku swego istnienia Polonia Warszawa stała się ukochanym klubem stolicy. Przez szereg lat „Czarnym Koszulom” nie dopisywało jednak szczęście sportowe. Pomimo corocznej walki o mistrzostwo Polonia nie sięgnęła po mistrzostwo do momentu wybuchu wojny. Czas pierwszego triumfu to rok 1946 – pierwsze rozgrywki o mistrzostwo kraju po zakończeniu II Wojny Światowej. Stadion Polonii otoczony był gruzami zburzonej w Powstaniu Warszawskim stolicy. Z tego powodu „mistrzostwo na gruzach”, jak określano pierwszy triumf w historii klubu, odczytywano symbolicznie jako zapowiedź odrodzenia miasta. Warto też wspomnieć o trwałości tradycji Polonii, która rozgrywała swoje mecze podczas okupacji mimo zakazu i groźby surowych kar okupanta. Sam stadion przy ul. Konwiktorskiej 6 stał się miejscem zaciętych walk w czasie Powstania Warszawskiego.

Tuż po zdobyciu Pucharu Polski w 1952 roku nad Polonią zaczęły się zbierać ciemne chmury. Niepopularna w oczach  władzy ludowej ze względu na swą „inteligencki” i „mieszczański” charakter została skazana na czterdzieści lat egzystencji w niższych klasach rozgrywkowych. W miedzy czasie nowa władza usilnie lansowała poprawnych ideologicznie następców „Czarnych Koszul” w Warszawie.

Wielki powrót na należne Polonii miejsce w Ekstraklasie nastąpił po upadku PRLu. Ukoronowaniem odrodzenia się naszego klubu było zdobycie mistrzostwa w roku 2000 oraz Pucharu Polski rok później. Stałe problemy finansowe klubu rozwiązało objęcie Polonii patronatem przez Holding JW. Construction w 2006 roku. Uzyskanie stabilnego sponsora zbiegło się ze spadkiem do zaplecza Ekstraklasy. Po dwóch latach walki o awans Polonia ponownie zagościła wśród najlepszych drużyn Polski dzięki fuzji z Groclinem Grodzisk Wielkopolski. Od tego czasu „Duma Stolicy” – jak mawia się o tym wyjątkowym warszawskim klubie – stale aspiruje do walki o mistrzostwo Polski. Kibice, którzy coraz liczniej zasiadają na trybunach stadionu przy ul. Konwiktorskiej 6, wierzą że kolejny tytuł mistrzowski jest znów w zasięgu ręki.
Oficjalna strona klubu: ksppolonia.pl

 


 
 
 
Strona i wizualizacje mają charakter poglądowy, treści na niej zawarte mogą ulec zmianie. Informacje zawarte na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.
J.W. Construction Holding S.A oferuje nowe mieszkania w takich dzielnicach Warszawy jak Białołęka, Tarchomin, Ursynów, Wawer i Wola, oraz innych miastach Polski: Łodzi i Gdyni. Call Center: 22 777 90 00, Siedziba firmy: ul. Radzymińska 326, 05-091 Ząbki.
Call Center: 022 777 90 00, • Siedziba firmy: J.W. Construction Holding S.A., ul. Radzymińska 326, 05-091 Ząbki, Centrala Holdingu J.W. Construction – 022 771 77 77 Doradca kredytowy: 022 771 76 33
powered by Edito CMS